2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Szoros derbin vereség a TF-BP otthonában

Hármas győzelmi sorozattal tarsolyában érkezett a TF-Budapest otthonául szolgáló Ludovika Arénába a Ceglédi KE, de a hazaiak nagyszerű kinti dobóformája, valamint néhány rossz döntés végül vereséghez vezetett,

Első idegenbeli mérkőzését játszotta Sértő Ádám irányításával a CKE, a 2-7-es mérleg, valamint a négyes vereségszéria ellenére jó formának örvendő – A MAFC és a Vasas ellen is egylabdás végjátékban kikapó – TF vendégeként. A „Cegléd-specialista”, a két csapat tavalyi mérkőzésein 36 pontot átlagoló Dancsecs duplájával indult a derbi, Herendic 2+1-es akcióval válaszolt. Pár perc „ismerkedés” után hamar egymásnak estek a felek, potyogtak a kosarak, közte sok hárompontos – egyik oldalon sem a védekezés dominált. Már az első játékrészben körvonalazódott egy Dancsecs – Dragasevic „különcsata”, amely aztán az egész mérkőzésen át tartott – mindkét játékos remekül kezdett, két-két triplát és duplát is elsüllyesztettek ellenfelük gyűrűjében. Kelenföldi, Szántó, Szanyi és Karosi is betaláltak távolról az első tíz perc során, míg vendégoldalon Csaba két duplával, Horváth Máté pedig két trojkával vétette észre magát (27-24).

A második tíz percben is folytatódott az adok-kapok, Csorvási és Herendic bentről, Berkics és Dragasevic kintről köszönt be, míg a túloldalon Karosi vállalta át a pontszerzés terhét, két hármast beszórva. A félidő végül Kertész utolsó másodperces duplájával egyetlen pontos ceglédi vezetéssel zárult (51-52). A harmadik negyed a házigazdáknak sikerült jobban, Dragasevic, valamint a 6 pontot jegyző Kertész mellett ezúttal nem akadt CKE-s mezőnykosár. Beák Gábor együttesében eközben Dancsecs kétszer, Kelenföldi, Szanyi, Karosi és Farkas pedig egy-szer-egyszer köszönt be a hárompontosvonalon túlról – 20-18-ra „vitte” a játékrészt a budapesti együttes, amely így minimális előnnyel várhatta az utolsó tíz percet (71-70).

A záró felvonás kezdetén Anda közelijére Csorvási és Horváth Máté válaszolt duplákkal, sokadszor vette vissza a vezetést a CKE. Karosi triplájával, valamint Kelenföldi találataival 83-77-re lépett el a TF, ami a meccs addigi képét elnézve tetemes előnynek volt mondható. Dragasevic 3+1-es akciójával zárkózott a Sértő-legénység, ám Dancsecs kettese, majd Szanyi hármasa ismét a hazaiak szekerét tolta meg (88-81). Bár alig több mint kettő perc volt már csak hátra ekkor, Csovási és Herendic gyors 6-0-t vezényelt le, ismét egy pontra közelítve a fővárosiakat. Több pontot azonban már nem tudott szerezni a Cegléd, mind Velkey középtávolija, mind Horváth, Dragasevic, illetve Herendic hármasa kimaradt, így Dancsecs és Karosi büntetőivel bebiztosította győzelmét a 32 kísérletből 17 triplát beszóró TF-BP – egy végletekig kiélezett, pontgazdag találkozón szenvedett vereséget a CKE, amely így 3-7-es mutatóval áll tíz fordulót követően.

TF-BP – Ceglédi KE 91-87 (27-24, 24-28, 20-18, 20-17)
TF-BP: Dancsecs 27/12, Szántó 7/3, Szanyi 9/9, Karosi 16/15, Anda 6. Csere: Lőrincze 5/3, Kelenföldi 16/6, Farkas 3, Simon 2, Gémes -. Edző: Beák Gábor
CKE: Herendic 10, Dragasevic 26/15, Horváth Á. -, Csaba 5, Csorvási 17. Csere: Velkey 2, Berkics 5/3, Kertész 9, Horváth M. 13/9. Edző: Sértő Ádám