2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Pontgazdag meccsen győzelem az Óbudai Kaszások ellen

Azzal az Óbudai Kaszásokkal találkozott a Ceglédi KE a bajnokság 15. fordulójában, akik ellen a második fordulóban 92-91-es idegenbeli győzelmet ünnepelhetett – azóta is ez az egyetlen sikere a ceglédi gárdának a pontvadászatban saját csarnokától távol.

Az ujjsérüléssel bajlódó Horváth Ádám továbbra sem állhatott Sértő Ádám rendelkezésére, a mester ezúttal Zsók Áront nevezte a kezdőbe „fiatalposztra”, ellensúlyozni igyekezvén a fürgelábú, gyors támadásokkal operáló Kaszások sebességét.

Csaba jó belépései, betörései, valamint Csorvási palánk alatti munkája révén – ketten együtt 8/8-at dobtak „bentről” a nyitó etapban – 33-27-re nyerte az első negyedet a CKE. Jó iramú mérkőzést láthatott a szépszámú kilátogató nézősereg, a szurkolók remek hangulatot varázsoltak a lelátóra. A második játékrész elején azonban beragadt a hazai gárda, egy összességében 13-0-s futással átvette a vezetést a Kaszások – főként Supola és Pollák volt elemében ekkor a vendégeknél. A visszaálló Csorvási, valamint Csaba eredményességére alapozva tartotta a lépést ellenfelével a CKE, előbbi 10, utóbbi 21 pontig jutott nagyszünetig – 53-51-es hazai vezetéssel mehettek pihenőre a felek.

A fordulást követően az első 20 percben csak 2 pontig jutó Dragasevic villant, két triplával és egy duplával pillanatok alatt ellépett csapata, Herendic kettesével pedig már 10 pont fölé nőtt a ceglédi előny (67-56). Csorvási révén tovább nyílt az olló, de a szívós óbudai gárda Pollák találataival visszajött hat egységre (74-68). A negyedik negyednek 77-70-nel futottak neki a csapatok, itt azonban már szinte teljes egészében a CKE akarata érvényesült. Több olyan akció akadt, ahol dobásig sem jutottak el a vendégek, részben ki nem kényszerített eladott labdák, részben a feljavuló ceglédi védekezés okán. Herendic végig elsőrangúan szolgálta ki a társakat, Velkey trojkájával 84-73-nál újfent kétszámjegyűre növelte előnyét a házigazda, de kisvártatva már 97-77 állt az eredményjelzőn – ismét csak Velkey távoliját követően. Szemre is tetszetős akciókat vezetett a hazai gárda, míg a vendégek láthatóan elkészültek erejükkel, a végén Csaba révén a 100-at is elérte, sőt át is lépte a CKE. Sértő Ádám alakulata megszerezte hatodik győzelmét a bajnokságban, ugyanannyival áll, mint a jövő szombaton Ceglédre látogató MEAFC-Peka Bau, ott is jó derbire lesz tehát kilátás.

Ceglédi KE – Óbudai Kaszások 107-82 (33-27, 20-24, 24-19, 30-12)
Ceglédi KE: Herendic 5/3, Velkey 18/9, Krkljes 1, Csaba 30/6, Zsók 4. Csere: Csorvási 22, Fodor -, Horváth M. 11/6, Kertész 6/3, Berkics -, Dragasevic 10/6. Edző: Sértő Ádám
Óbudai Kaszások: Boros 10/6, Supola 16/3, Balázsi 1, Szabó 5/3, Steers 14/6. Csere: Pollák 12/3, Tóth 2, Hajdu 2, Armaghani 9, Lakosa 3, Horváth B. 6/6, Varsányi 2. Edző: Takács Máté