2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Bronzérmes a Hepp Kupában a Ceglédi KE

Az Újbuda MAFC és a Ceglédi KE összecsapásával vette kezdetét a vasárnapi kupaprogram a budapesti BOK Sportcsarnokban, a Dr. Hepp Ferenc emlékkupa bronzérméért szállt harcba a két együttes. Az első percek az „ismerkedés” jegyében teltek, Archibald triplájával 13-9-re vezetett a fővárosi gárda. Az amerikai légiós később is aktív maradt, csapata első 20 pontjából tízet jegyzett, a ceglédiek azonban tartották a lépést riválisukkal – Csaba előbb betörésből volt eredményes, majd zsákolt egy szépet (20-16). A negyed második felében fiatalított Sértő Ádám, az ifjoncok pedig új lendületet vittek a játékba – Fodor szórt hármast, majd a játékrész végén Horváth Máté is betalált kintről, 10-0-s futással átvette a vezetést a CKE (20-26).

A második etap már inkább az újbudaiak szájíze szerint alakult, 26-30-nál Buzás hintett palánkos trojkát, majd Molnár is beköszönt távolról, Komma duplájával pedig már 40-32-re lépett meg Lakits András együttese. Velkey hárompontosa révén zárkózott a Cegléd, a félidő végül 43-38-as MAFC-vezetéssel zárult.

A térfélcsere után Csorvási két duplával, Herendic pedig triplával nyitott, 45-nél utolérte ellenfelét a Sértő-legénység. Dragasevic 2+1-ével a vezetést is átvették a kék-sárgák, akik a játékrész felénél 53-52-es előnyben voltak. Pápai közelijével fordított a MAFC, azonban Horváth Máté labdaszerzést követően faulttal együtt volt eredményes (55-59). Ide-oda változott a vezető csapat kiléte, 65-64-es ceglédi fórral ért véget a negyed.

Horváth Máté és Dragasevic tripláival, valamint Pintér szép 2+1-es játékával indult a záró felvonás, továbbra is fej fej mellett haladtak a felek. Horváth Máté és Dragasevic jóvoltából egy gyors 5-0-lal 78-75-re vezetett a zónavédekezésre váltó CKE, de a MAFC sok támadólepattanót szedett, így gyakrabban próbálkozhatott ellenfelénél. Dragasevic és Herendic egymást követő akciókból szórt hárompontosokat, három perccel a vége előtt 77-84-et mutatott az eredményjelző. Katona vágott be egy triplát, Herendic válaszolt közelről, Pápai pedig technikait kapott reklamálásért (81-87). Katona betörése ért két pontot, Pintér büntetői ugyanennyit, 28 másodperc volt még hátra (85-87). Buzás személyi hibája után Dragasevic állhatott a vonalra, kettőből egyet értékesített, 17 másodperce maradt Lakits András együttesének, hogy legalább hosszabbítást harcoljon ki. Katona hármasa lejött, Dragasevic nem hibázott a vonalról, így 2020 után ismét Hepp Kupa bronzérmet ünnepelhetett a Ceglédi KE.

Újbuda MAFC – Ceglédi KE 85-90 (20-26, 23-12, 21-27, 21-25)