2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Remek negyedik negyeddel vertük a DEAC U23-at

Hárommeccses hazai sorozata végéhez ért a Ceglédi KE, Sértő Ádám tanítványai a DEAC U23 gárdáját látták vendégül vasárnap este a Gál József Sportcsarnokban.

Az előző két akadályt sikerrel vette a ceglédi együttes, az Óbudai Kaszásokat a Hepp Kupában 90-86-ra, a Budafokot pedig a bajnokságban 90-59-re múlták felül Csorvási Milánék. A Kádár Tamás vezette DEAC fiataljai a CKE-vel azonos, 2-6-os mérleggel álltak a találkozót megelőzően, közvetlen riválisok összecsapását láthatta tehát a közönség.

Ságodi révén jobban kapta el a rajtot a hajdúsági együttes, 11-4-re lógtak meg röviddel a nyitányt követően a vendégek, de szívós munkával, kiharcolt büntetőkkel, valamint Velkey triplájával 19-19-ig zárkózott a negyed végére a ceglédi csapat. A második etapot a sérüléséből felépülő Orgona duplái nyitották, Hőgye a büntetővonalról válaszolt. Velkey és Horváth Máté azonban két támadásból két trojkát szórt be, 29-22-re lépett el a Sértő-legénység, Berkics pedig még két ponttal megtoldotta a differenciát. Nem adták fel a debreceniek, a remek dobóformát kifogó Ságodi és Várszegi hárompontosaival 35-35-nél utolérték ellenfelüket, és a félidőt is minimális, 41-39-es vezetéssel zárták.

A harmadik játékrész kiegyenlített csatát, és az addig látottakhoz képest sok kosarat hozott, főként a három triplát bepörkölő Dragasevic, valamint az első 20 percet rádobás és pont nélkül záró, de a folytatásra vezérré előlépő Csorvási volt elemében hazai oldalon. A cívisvárosiakat ekkortájt a Ságodi – Várszegi duó mellé fellépő Czermann húzta, aki időnként jól használta ki az alacsonyabb ceglédi felállások ellen magassági fölényét. A negyed igazságos 30-30-cal ért véget, így a záró tíz percet a félidőhöz hasonlóan kettő pontos előnnyel várhatta a DEAC (69-71). Itt Velkey és Csaba révén 7-2-es rohammal nyitott a Cegléd, Ságodi azonban gyorsan lehűtötte a kedélyeket egy triplával, majd még egy hazai futást állított meg pontos távoli dobással (80-78). Ekkor jött Csorvási, aki két közeli találattal, majd egy 2+1-es játékkal mozdította el csapatát az egál körüli állásról, és mivel a debreceniek már nem tudtak betalálni az utolsó percekben, Horváth Máté és Velkey büntetői le is zárták az összecsapást.

Egymás után harmadik győzelmét ünnepelhette a Ceglédi KE, egy szívósan küzdő, két extra teljesítménnyel előrukkoló fiatal által húzott DEAC-ot sikerült két vállra fektetnie Csaba Györgyéknek. Folytatás csütörtökön 19 órakor, idegenben, a Ludovika Arénában, ahol a TF-BP lesz az ellenfél.

Ceglédi KE – DEAC U23 92-82 (19-19, 20-22, 30-30, 23-11)
Ceglédi KE: Herendic 2, Dragasevic 18/12, Kertész 4, Csaba 14, Csorvási 15. Csere: Horváth M. 5/3, Velkey 18/9, Horváth Á. 1, Berkics 8, Orgona 7. Edző: Sértő Ádám
DEAC U23: Ságodi 35/18, Hőgye 6, Várszegi 21/15, Hegedűs 3, Czermann 15/3. Csere: Varga -, Csizmadia -, Bankó -, Fekete-Gál -, Tóth -, Hibján -, Turán 2. Edző: Kádár Tamás