2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Bejutottunk a Hepp Kupa legjobb nyolc csapata közé

A Vásárhelyi Kosársulit láttuk vendégül kedd este a Dr. Hepp Ferenc Emlékkupa nyolcaddöntőjében a Gál József Sportcsarnokban, a tét a legjobb nyolc közé kerülés volt a békési születésű sportvezetőről elnevezett kupasorozatban.

A sérült Orgona mellett ezúttal Csorvási is civilben szurkolt a társaknak, a korábbi válogatott középjátékos pihenőt kapott Sértő Ádámtól. A CKE egy Nyíregyháza elleni 97-85-ös győzelemmel hangolt az összecsapásra, míg az egy bajnoki osztállyal lentebb, a Zöld csoportban szereplő vásárhelyiek a Veszprém vendégeként szenvedtek vereséget 109-75 arányban.

A mérkőzés Csaba György kosaraival indult, a hétvégi bajnokin 31 pontot szóró bedobó szerezte csapata első tíz pontját. 10-2 után Bősz és Bálint találataival zárkózott a vendégcsapat, de 20-15 után ismét hazai percek következtek – Horváth Máté és Horváth Ádám is betalált kintről, 33-16-os vezetéssel zárta az első negyedet a ceglédi együttes. A második etapban főként Velkey volt elemében hazai oldalon, gyors egymásutánban három trojkát is elsüllyesztett a vásárhelyi gyűrűben – 41-20-nál 20 pont fölé kúszott a különbség, nagyszünetben 53-31-et mutatott az eredményjelző.

A harmadik tíz percben pontatlanabbá vált a ceglédiek játéka, a sok kihagyott közeli dobást követő lepattanókat pedig Borbáth és Balogh igyekezett pontokra váltani a túloldalon. A kevés pontot hozó negyedet szűken megnyerte Utasi Gábor alakulata, 68-48-cal fordulhattak a záró felvonásra a felek. Itt zömében a négy fiatal – egy rutinosabb játékos felállással kísérletezett Sértő Ádám, és az ifjoncok meg is hálálták a bizalmat – remek kéz-és lábmunkával temérdek eladott labdába hajszolták bele ellenfelüket, melyekből könnyű ziccereket dobhattak, 25-2-es futást bemutatva. Az utolsó negyedre beálló Krkljes Vukasin is szépen kapta el támadásban a fonalat, kintről és bentről is betalált, a csapat századik pontját pedig a meccset végigbrusztoló Zsók szerezte.

A Ceglédi KE magabiztos sikerrel jutott tovább a Hepp Kupában a legjobb nyolc közé, a következő erőpróba a bajnokságban a Jászberény otthonában vár Velkeyékre.

Ceglédi KE – Vásárhelyi Kosársuli 106-58 (30-16, 23-15, 15-17, 38-10)
Ceglédi KE: Herendic 4, Dragasevic 11/3, Kertész 4, Csaba 15, Berkics 4. Csere: Velkey 23/15, Krkljes V. 13/6, Zsók 13, Horváth Á. 8/3, Fodor 6. Edző: Sértő Ádám
Vásárhelyi Kosársuli: Borbáth 19, Bálint 14/3, Megyesi 5/3, Balogh 9, Filak -. Csere: Kass 4, Bősz 4, Lehoczki 3, Ocskó -, Bereczki -. Edző: Utasi Gábor