2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Bejutottunk a Hepp Kupa négyesdöntőjébe!

A HÜBNER Nyíregyháza BS gárdáját fogadta a Ceglédi KE a Dr. Hepp Ferenc emlékkupa negyeddöntőjében a Gál József Sportcsarnokban. A nyírségiekkel egyszer már megütközött a CKE a bajnokságban, akkor 97-85-re győztek Csaba Györgyék – azóta légióst cserélt a Blue Sharks, Sioeli Vaiangina helyett Carlbe Ervin érkezett.
A december eleji bajnoki meccshez hasonlóan ezúttal sem „udvariaskodtak” sokat a csapatok, egyből nekiestek egymásnak – a ceglédiek „vitték be az első ütést”, 11-2-re ellépve az első percekben, válaszul a vendégek 13-11-re jöttek fel. Csaba és Végső is triplát hintett, az első játékrészt Zsók és Velkey duplájával a CKE zárta előnyben (24-18). A második etap elején Zsók 2+1-es játékával 9 pontra nőtt a házigazda előnye (32-23), ám egy 8-0-s futással újfent zárkózott Merim Mehmedovic legénysége. Velkey és Csorvási vette vállára a ceglédi gárdát, előbbi három trojkát is elsüllyesztett – mint később kiderült, korántsem az utolsókat. A nagyszünetre 50-43-as vezetéssel mehetett Sértő Ádám alakulata.
A térfélcserét követően Herendic és Csaba révén gyors 7-0-lal kezdett a Cegléd, majd 59-49-nél egy újabb 10-0-s roham következett, a negyed derekán 20 pontra hízott a különbség. Füzi jóvoltából igyekezett faragni hátrányát a Nyíregyháza, de a Csaba – Velkey duó ezen az estén soknak bizonyult a vendégeknek – 81-58-cal fordulhattak a csapatok a záró tíz percre. A mérkőzés már nem tartogatott különösebb izgalmakat a végjátékra, az egyetlen kérdés az volt, sikerül-e elérnie a 100 pontot a házigazdának. Ez végül nem jött össze, de ezt aligha bánják Sértő Ádámék, a nyolcból hét triplát elsüllyesztő Velkey, az elöl-hátul jól teljesítő Csaba, valamint a tripla-duplától mindössze két ponttal elmaradó Herendic vezérletével magabiztos győzelmet aratva jutottak be a Dr. Hepp Ferenc emlékkupa négyesdöntőjébe.
Ceglédi KE – HÜBNER Nyíregyháza BS 98-78 (24-18, 26-25, 31-15, 17-20)
CKE: Herendic 8, Dragasevic 10/6, Kertész 3/3, Csaba 21/9, Csorvási 16. Csere: Horváth M. 4/3, Fodor 1, Zsók 10/3, Velkey 25/21. Edző: Sértő Ádám
Nyíregyháza: Bus 3, Végső 9/9, Ervin 5/3, Bonifert 8/3, Tarján 11/3. Csere: Glatz 6/6, Geiger 3, Vaskó -, Szobi 3, Nagy 9/6, Völgyi 13, Füzi 8/6. Edző: Merim Mehmedovic