2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Remekül tartottuk magunkat a PVSK ellen

A listavezető, 12-1-es mérleggel „telelő” PVSK-VEOLIA otthonában lépett pályára az új esztendő első bajnoki mérkőzésén a foghíjas kerettel érkező, 5-8-as mutatóval álló Ceglédi KE.

A gárda, valamint a nyáron igazol erőcsatár, Orgona Gergő útjai elváltak, rajta kívül Berkics Mátéra és Horváth Ádámra sem számíthatott Sértő Ádám vezetőedző. Kissé „rozsdásan” kezdtek a csapatok, öt perc játékot követően 6-3-ra vezetett a CKE. Horti, Molnár és Bíró révén egy 10-0-s rohammal fordítottak a mecsekaljaiak, majd Micovic vette vállára csapatát, be is húzták a nyitó etapot 19-13-ra a pécsiek. A második játékrészben Csaba, Velkey és Csorvási jóvoltából hamar fordított a vendéggárda, Horváth Máté duplájával már 26-21-et mutatott az eredményjelző. Újabb PVSK-futás következett, Németh hármasával 31-30-ra már a hazaiak álltak jobban, de innen is tudott újítani a ceglédi együttes, és 40-39-re vezetett a nagyszünetben.

A térfélcserét követően az addig remeklő, 13 pontnál járó Csorvási két perc alatt megkapta harmadik és negyedik személyi hibáját, hosszú kényszerű pihenőre vonulva. Nélküle is volt azonban tartása az alacsony felállásban szereplő CKE-nek, támadásban kifejezetten szép dolgokat produkáltak a vendégek, ám a védőoldalon meggyűlt a bajuk Micsoviccsal, valamint a személyi hibákkal – sok 2+1-es akciót engedtek ellenfelüknek. 60-60 után Velkey két triplát hintett, a másodikat a negyedvégi dudaszó pillanatában, így három pontot rátett félidei minimális fórjára a CKE (62-66).

Az első három negyedben tehát remekül tartotta magát a ceglédi együttes, és kulcsembere hiányában sem esett össze, pedig extra teljesítmény is akadt, valamint rendszeres vendégek voltak a pécsiek a büntetővonalon. Horváth Máté trojkájával 69-62-re lépett el értő Ádám alakulata, majd 74-66-nál már 8 is volt közte, de innen egy újabb 10-0-s futással visszavette a vezetést a PVSK. Bár Velkey egy hárompontossal véget vetett a rohamnak, Micsoviccsal továbbra sem bírtak a vendégek, ráadásul 81-79 után mind Velkey, mind Herendic kiszállt a meccsből – előbbi két technikai hibával. Bár 86-79-nél Horváth még egy hármast beszórt, de fordítani már nem maradt ereje a végére teljesen elfogyó ceglédi gárdának – bár 25 percig vezetett a Sértő-alakulat a listavezető otthonában, végül Micovic extráját, valamint a temérdek pécsi büntetőt nem bírta el a csapat.

A CKE jövő hétfőn máris javíthat, a HÜBNER Nyíregyháza BS érkezik a Gál József Sportcsarnokba a Hepp Kupa negyeddöntőjében, 17:15-ös kezdettel.

A mérkőzés statisztikája IDE KATTINTVA érhető el.

PVSK-VEOLIA – Ceglédi KE 92-84 (19-13, 20-27, 23-26, 30-18)
PVSK: Németh 8/6, Micovic 34/3, Plézer 7/3, Bíró 14/3, Horti 11. Csere: Frank -, Mokánszki 13, Radó -, Antóni -, Ravasz -, Molnár 5/3, Harka -. Edző: Srecko Sekulovic
CKE: Herendic 3, Dragasevic 7/3, Krkljes -, Csaba 22/6, Csorvási 13. Csere: Horváth M. 13/9, Kertész 3/3, Zsók -, Velkey 23/15. Edző: Sértő Ádám