2700 Cegléd Rákóczi út 33.
+36/70 386 00 38
info@cegledike.hu

Rajt-cél győzelmet arattunk Budafokon

A szezon addigi részében mindössze egyetlen idegenbeli győzelmet arató Ceglédi KE a hazai pályán mindenkire veszélyes Budafok otthonában lépett pályára a bajnokság 21. fordulójában.

Dragasevic és Csaba pontjaival percek alatt 8-2-es előnybe került a CKE, Horváth Áron és Tursics igyekezett tartani a lépést a vendégekkel. 12-9-ről egy 6-0-lal újfent lépéselőnybe került Sértő Ádám együttese, Csaba zsákolásával pedig már tíz ponttal tartottak előrébb a kék-sárgák – a játékrész végül 26-17-es ceglédi vezetéssel zárult. Siklós és Tursics kosaraival lőtávolon belül maradt a Budafok a második etap elején, Csorvási azonban korlátlan úr volt a palánk alatt, vezérletével ismét tíz pont környékére tornázta a differenciát a Cegléd. Velkey szórt egymás után két triplát, Dragasevic is kért ebből a receptből, egy gyors 11-0-s rohammal máris 24-42 állt az eredményjelzőn. Ezúttal Piukovics és Varga igyekezett „tüzet oltani”, de a félidő egy újabb Velkey-trojkával, 54-35-ös ceglédi vezetéssel zárult.

Dragasevic közelijével a „közte húsz” is meglett a harmadik negyed elején, sőt Berkics büntetőivel már 25-tel tartottak előrébb a vendégek (48-73). A záró etapban még be-benézett 20 alá a hazai gárda, de a ceglédiek rutinosan kézben tartották a végjátékot, megszerezve idénybeli második győzelmüket saját pályájuktól távol. Csorvási izmos, 21 pontos, 16 lepattanós dupla-duplával zárt, Csaba György 20 pontja mellé 11 lepattanót kapott le, Velkey János pedig a padról beszállva szállított 20 egységet 4/9-es triplázással – a túloldalon Piukovics jutott el 21 pontig. Ez az értékes siker azt jelenti, hogy 9-12-re javította mérlegét a Sértő-legénység, megszilárdítva hatodik pozícióját a tabellán.

Budafok: Moravcsik -, Tursics 16/9, Varga 16/3, Horváth Ár. 4, Swanson 10. Csere: Lucey 5/3, Siklós 6, Szontagh 4. Edző: Károly Máté
Ceglédi KE: Várbíró 1, Dragasevic 9/3, Kertész 11/3, Csaba 20/3, Csorvási 21. Csere: Berkics 2, Fodor -, Horváth M. 11/3, Herendic 4, Velkey 20/12. Edző: Sértő Ádám